Fono Müzik

canan son 1500x1500

 

 

 

Dinlemek veya indirmek için:

 

 

 

 

 

Albüm Satın Alma Linki:

 

 

 

 

BASIN BÜLTENİ:

Canan Sağar ilk solo albümü ‘13’ ile 2014 yılında dinleyiciye ‘merhaba’ demişti. İki yıl aradan sonra ikinci solo albümü ‘Kalbim’ Fono Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı. İlk albümünde olduğu gibi toplumsal sorunlardan, insana dair bir çok tema bu albümde bir araya toplandı.

 Albüme adını veren ‘Kalbim’ şarkısının söz ve müziği kendisine ait. Bu şarkı, insanın içindeki yalnızlığı ve yaşanılan her şeyden sonra eni sonu bir yalnızlığın beklediğini vurguluyor. Her ne kadar hayatın gerçekleri çoğu zaman acı olsa da onları göz ardı etmeden yaşamak gerektiğini hissettiriyor.

Toplamında 8 şarkıdan oluşan bu albümde beş şarkının müzikleri ve altı şarkının sözleri sanatçının kendisine ait. Diğer söz ve müziklerde Alp Murat Alper, Cemil Gülüm, Genco Özkan ve Dostali Yaşar’ın imzaları var. Albümdeki şarkıların çoğunun düzenlemesi Tamer Süerdem ve İlker Yurtcan yaptı, ‘Yan Koca Dünya’nın düzenlemesi Okay Barış, ‘Kayıp’ın düzenlemesi Nihad Jemsher ve ‘Yavrucak’ın düzenlemesi Ali Bayar’a ait.

Usta müzik emekçilerinin yer aldığı albümde çocuklara seslenen iki şarkı var: ‘Taş Atma Çocuk’ ve ‘Yavrucak’. Bu şarkıların ana teması çocukların korkusuz ve özgür yaşadığı bir dünya özlemi.

Canan Sağar bu albümde de bir çok duyguya farklı melodiler ile yer veriyor, “dost yarası” ile kanayanlara, “yan koca dünya” ile dünyanın derdinden usananlara, “kayıp”ile kendini arayanlara ve “kalbim” ile en sonunda bekleyen yalnızlık duygusunun izleriyle dinleyiciye sesleniyor.

Parça Listesi:

1-) TAŞ ATMA ÇOCUK

Söz & Müzik: Canan Sağar

2-) KALBİM

Söz & Müzik: Canan Sağar

3-) BİR BAŞKA HAZİRAN

Söz: Cemil Gülüm

Müzik: Alp Murat Alper

4-) YAN KOCA DÜNYA (Düet Alp Murat Alper)

Söz: Canan Sağar

Müzik: Alp Murat Alpe

5-) DOST YARASI

Söz & Müzik: Canan Sağar

6-) OYUNCAKLARIM

Söz & Müzik: Canan Sağar

7-) YAVRUCAK

Söz: Dostali Yaşar

Müzik: Canan Sağar

8 -) KAYIP (Düet: Genco Özkan)

Söz: Canan Sağar

Müzik: Genco Özkan

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yok

İlk kişi olarak bir yorum bırakabilirsiniz.

Bir yorum bırak