Türkiye’nin ilk plak şirketlerinden olan Güngördü Plak, 60’ların en önemli folk sanatçılarından Mehmet Bozdoğan, İzzet Altınmeşe, Garibim Ahmet, Nejat Söylemez, Gülengül, Cemil Cankat ile çalışarak büyük başarılar kazandı.

1976’da Ahmet Güngörmüş, Güngördü Plak’tan ayrılarak Ronnex Plak Şirketi’ni kurdu. 45’lik plaklar yerlerini 33’lüklere bırakmaya başladı ve uzunçalarlar yaygınlaştı. Ronnex Plak Erol Evgin, Asu Maralman, Aylin Urgal, Füsun Önal ve Sibel Egemen 45’liklerini ve uzunçalarlarını yayımladı. Erol Evgin “İşte Öyle Birşey” ile altın plak kazandı. Ronnex dönemin bir çok yabancı sanatçının albümlerini de Türkiye müzik piyasasına kazandırdı.

Ahmet Güngörmüş, Türk Folklorü’nün ve Türk Sanat Müziği’nin zenginliğini, popüler müziğin de kaynağı ve yol göstericisi olarak benimsedi ve Fono Müzik Üretim Şirketi’ni kurarak 1980’li yılların çok önemli albümlerine imza attı. Ahmet Güngörmüş’ün yapımcılığında Sezen Aksu (Git, Söylüyor, ’88), Zerrin Özer, Aşkın Nur Yengi,Adnan Şenses, Muazzez Abacı, Harun Kolçak, Akrep Nalan, Banu, Metin Milli, Rahmi Saltuk, Hüseyin Altın, Revnak Yengi, Ali Ekber Çiçek gibi sanatçılar kariyerlerinin kilometre taşı albümlerini gerçekleştirdiler. Yeni sanatçıları müzik dünyasına kazandırmak için çalışmalara devam eden Fono Müzik, MÜ-YAP kurucu üyelerindendir.